Raszka Sport – serwis, sklep i wypożyczalnia nart Wisła i Szczyrk

HISTORIA

NARTY TO NASZA PASJA OD POKOLEŃ

HISTORIA

NARTY TO NASZA PASJA OD POKOLEŃ

WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD NASZEGO OJCA I DZIADKA JANA RASZKI

Urodził się w 1928 roku w Wiśle i od małego kochał sport, a zwłaszcza narty. Nie była to miłość łatwa, biorąc pod uwagę, że był to początek XX wieku, trzeba było mieć dużo samozaparcia i determinacji oraz trochę szczęścia, żeby osiągnąć tak wiele...

Swoją zawziętością i pracą, pomimo wielu trudności osiągnął to, co jest marzeniem każdego sportowca - Igrzyska Olimpijskie. Jako pierwszy sportowiec narciarz z Beskidów - Wisły przełamał hegemonię zakopiańczyków i pojechał na zimową olimpiadę do Cortinia de Ammpezzo w 1956r. Wystartował w kombinacji norweskiej (skoki i biegi narciarskie), gdzie zajął 36 miejsce.

Narty wisła

Po drodze były tez inne sukcesy między innymi Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Śląska, Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny, Mistrzostwa Czech i Moraw, Niemiec, Węgier oraz wiele innych.

 Jako zawodnik czynnie uprawiał sport przez 20 lat - pierwszy poważny start miał miejsce w Mistrzostwach Wisły w 1946r. (2 miejsce). Zakończył karierę na Mistrzostwach Polski w 1966r - bieg na 50 km (7 miejsce). W tym czasie zdobył w sumie 122 tytuły i dyplomy w kilku zimowych dyscyplinach: kombinacji norweskiej, biegach narciarskich, skokach oraz kombinacji alpejskiej - slalom i zjazd.

 Po zakończeniu kariery zawodniczej przez wiele lat pracował jako szkoleniowiec, trener oraz sędzia narciarski. Jako amator startował w wielu zawodach, gdzie również zgromadził godną pozazdroszczenia ilość tytułów.

 Pasje do sportu, ruchu i oczywiście nart zaszczepił w swojej rodzinie.

To z miłości do gór, nart i naszych Beskidów, a zwłaszcza Śląska Cieszyńskiego - od 1996 roku prowadzimy wypożyczalnię sprzętu sportowego, serwis narciarski oraz sklep sportowy. Staramy się, aby ta nasza pasja była inspiracją dla kolejnych osób, by aktywnie spędzać czas i poznawać uroki sportu, a zwłaszcza narciarstwa.

NARTY TO NASZA PASJA I TRADYCJA

OTO KILKA PAMIĄTEK RODZINNYCH:

Call Now Button